بادام

به گزارش مدیکال نیوز تودی، بادام منبع عالی از آنتی اکسیدان های ویتامین E و سایر آنتی اکسیدان ها است که می تواند به محافظت از بدن شما در برابر استرس اکسیداتیو که می تواند به سلول های شما آسیب برساند و به التهاب کمک کند و بیماری هایی از جمله سرطان و بیماری های قلبی کمک کند.

یک کارآزمایی بالینی روی 60 مرد نشان داد که مصرف بادام پوست کاغذی می تواند دفاع آنتی اکسیدانی را تقویت کند به گفته Healthline، منیزیم موجود در بادام ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند و فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی حملات قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه است.

در یک مطالعه منتشر شده در کتابخانه ملی پزشکی، عدم مصرف منیزیم کافی با فشار خون بالا مرتبط است افزودن منیزیم بیشتر به رژیم غذایی فشار خون را کاهش می دهد و یک راه آسان برای انجام آن خوردن روزانه بادام است.

با افزودن پری بیوتیک ها مانند بادام به رژیم غذایی خود احساس خوب روده را به دست آورید. به گفته Health.com، پری بیوتیک ها به عنوان غذا برای باکتری های مفید عمل می کنند و این با ایمنی، ضد التهاب و سلامت روان مرتبط است.

بادام همچنین حاوی مقدار زیادی فیبر است که به منظم نگه داشتن شما و جلوگیری از یبوست کمک می کند. بنابراین، بادام بخورید تا سلامت روده خود را در بهترین شکل نگه دارید.

چربی های سالم از پوست سالم حمایت می کنند. به گفته Health.com، بادام در واقع می تواند به کاهش چین و چروک نیز کمک کند.

این به دلیل سطوح بالای ویتامین E، ویتامین های B و روی است که در بادام و در اکثر کرم های مراقبت از پوست نیز وجود دارد. بنابراین می توانید بادام را بخورید و از آن در محصولات مراقبت از پوست طبیعی که می توانید در خانه تهیه کنید استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *