مایع ظرفشویی رخش

مایع ظرفشویی عمدتاً برای تمیز کردن ظروف و ظروف مستعمل استفاده می شود. فرمول شوینده ممکن است بسته به استفاده (دستی یا خودکار) متفاوت باشد.

شستشوی دستی اغلب در مواردی که وسایل بزرگ «سخت تمیز کردن» وجود دارد یا در نبود ماشین ظرفشویی ترجیح داده می شود.

برخی از مایعات ظرفشویی می توانند به نقره خانگی، ظروف شیشه ای ظریف، ورق طلا، پلاستیک های یکبار مصرف و هر اقلام ساخته شده از برنج، برنز، چدن، قلع، قلع یا چوب آسیب برسانند، به خصوص وقتی که با آب داغ و عملکرد ماشین ظرفشویی ترکیب شوند.

در صورت استفاده از مایع ظرفشویی رخش بر روی این گونه اشیاء، شستن آنها با دست در نظر گرفته شده است. شوینده های دستی از سورفکتانت ها برای ایفای نقش اصلی در تمیز کردن استفاده می کنند.

آب ظرفشویی کشش سطحی را کاهش داده و ترکیبات سورفکتانت مدرن حلالیت را افزایش داده است. با این حال، بیشتر مردم از هر گونه باقی مانده صابون که می تواند بر طعم غذا تأثیر بگذارد نیز خلاص می شوند.

مایع ظرفشویی رخش

صابون ظرفشویی می تواند پوست را تحریک کرده و باعث اگزمای دست شود. برای کسانی که «پوست حساس» دارند توصیه می شود که آنها را از جمله به شستن ظروف ترغیب کنند.

شستشوی خودکار شامل استفاده از ماشین ظرفشویی یا وسایل دیگر است. به طور کلی از طریق راحتی، بهداشت یا ترجیح شخصی انتخاب می شود. تمیز کردن کمتر به سورفکتانت های مواد شوینده وابسته است.

اما بیشتر به آب داغ دستگاه و همچنین به سازنده ها، سفید کننده ها و آنزیم های مواد شوینده وابسته است. سورفکتانت های شوینده اتوماتیک ظرفشویی معمولاً کف کمتری دارند تا دستگاه را خراب نکنند.

هنگام انتخاب مواد شوینده ظرفشویی برای ماشین ها باید بسیار حساس و محتاط باشید. به طوری که انواع شوینده های قرص تولید شده برای دستگاه دارای ویژگی های بسیار متفاوتی با فرمول های خود هستند.

از این نظر، استفاده از مواد شوینده توصیه شده توسط سازنده ماشین ظرفشویی، طول عمر دستگاه و تجهیزات آشپزخانه را تضمین می کند. ضمناً باید از مواد شوینده ظرفشویی به طور کلی خودداری کرد و هشدارهای روی بسته بندی را در نظر گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *