بسته به اینکه می خواهید از شربت گیاهی تیمیان خود برای چه استفاده کنید، گزینه های بسیار بسیار زیادی وجود دارد. اصطلاح “گیاه دارویی” شامل انواع مختلفی از گیاهان مورد استفاده در گیاه درمانی است.

استفاده از گیاهان برای مقاصد دارویی و مطالعه چنین مصارفی است. کلمه “گیاه” از کلمه لاتین “herba” و یک کلمه قدیمی فرانسوی “herbe” گرفته شده است.

امروزه گیاه به هر قسمت از گیاه مانند میوه، دانه، ساقه، پوست، گل، برگ، کلاله یا ریشه و همچنین گیاه غیرچوبی اشاره دارد. سیستم های طب سنتی به طور گسترده در بسیاری از حساب ها به کار گرفته می شوند.

پیش از این، اصطلاح “علف” فقط به گیاهان غیر چوبی، از جمله گیاهانی که از درختان و درختچه ها می آیند، اطلاق می شد. این گیاهان دارویی همچنین به عنوان غذا، فلاونوئید، دارو یا عطر و همچنین در برخی فعالیت های معنوی استفاده می شود.

شربت گیاهی تیمیان

گیاهان بسیار قبل از دوره ماقبل تاریخ برای اهداف دارویی استفاده می شده اند. دست نوشته های باستانی Unani پاپیروس مصری و نوشته های چینی استفاده از گیاهان را توصیف کرده است.

شواهدی وجود دارد که حکیم های اونانی، وایدهای هندی و فرهنگ های اروپایی و مدیترانه ای بیش از 4000 سال از گیاهان دارویی به عنوان دارو استفاده می کردند.

فرهنگ‌های بومی مانند روم، مصر، ایران، آفریقا و آمریکا از گیاهان در آیین‌های درمانی خود استفاده می‌کردند، در حالی که سایر سیستم‌های پزشکی سنتی توسعه‌یافته مانند Unani، آیورودا و طب چینی که در آنها درمان‌های گیاهی به طور سیستماتیک استفاده می‌شد.

افزایش جمعیت، عرضه ناکافی دارو، هزینه‌های گزاف درمان، عوارض جانبی چندین داروی مصنوعی و ایجاد مقاومت در برابر داروهایی که در حال حاضر برای بیماری‌های عفونی مورد استفاده قرار می‌گیرند، منجر به افزایش تاکید بر استفاده از مواد گیاهی به عنوان منبع دارویی برای طیف گسترده‌ای شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *