نوشابه

در اواخر دهه 1800 و اوایل تا اواسط دهه 1900، نوشابه نوشیدنی مقتدر بود.

 میلیون‌ها نفر هر روز از نوشابه استفاده می‌کردند و با افزایش محبوبیت کوکاکولا، برندهای بیشتری از نوشابه در قفسه‌های فروشگاه‌ها ظاهر شدند. 

نوشابه کوچک کوکاکولا کاربرد های بسیاری دارد.

با این حال، زمانی که تحقیقات در مورد اثرات منفی این نوشیدنی های گازدار و شیرین شده با قند شروع شد، نوشابه ظرف چند ماه از ستایش به محکومیت تبدیل شد.

 در حالی که نوشابه مطمئناً می تواند خوشمزه و با طراوت باشد، قطعاً ارزش این را دارد که بدانید دقیقاً در یک قوطی نوشابه چه چیزی وجود دارد و این مواد چگونه بر سلامت شما تأثیر می گذارد. 

از آنجایی که برندها و انواع نوشابه در بازار بسیار زیاد است، ما در این مقاله یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین انواع نوشابه را برای تفکیک انتخاب کردیم.

نوشابه

 اطلاعات زیر در مورد حقایق تغذیه نوشابه مربوط به کوکاکولا است، اما با رعایت حقایق تغذیه، با انواع نوشابه و به طور کلی اثرات نوشابه بر سلامتی آشنا خواهید شد. 

یک بطری 12 اونسی کوکاکولا حاوی 39 گرم کربوهیدرات است که همگی از شکر اضافه شده به دست می آیند.

دستورالعمل‌های غذایی 2020-2025 USDA برای آمریکایی‌ها تصریح می‌کند که مردم باید مصرف روزانه قند خود را به تنها 10 درصد از کل کالری دریافتی خود محدود کنند.

2 برای کسی که 2000 کالری در روز می خورد، معادل 50 گرم شکر است—فقط یک قوطی کوکاکولا تنها 11 گرم شکر در رژیم غذایی 2000 کالری برایتان باقی می گذارد.

انجمن قلب آمریکا پیشنهاد می کند که مردان بیش از 36 گرم و زنان بیش از 25 گرم قند افزوده در روز نخورند 3 .

طبق گزارش AHA، یک قوطی کوکاکولا هم مردان و هم زنان را بیش از حد مجاز مصرف روزانه قند قرار می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *