چرا در شهر همدان تولید انواع سیب زمینی به صورت ارگانیک مد نظر است؟ آیا شرایط بسیار خوبی که در این شهر فراهم بوده می تواند کمکی به کشت این محصول کند؟
در شهر همدان سال های زیادی ست که سیب زمینی به عنوان یک محصولی تولیدی سود آور بشمار می رود. از همین رو زمین های کشاورزی زیادی در آن زیر کشت سیب زمینی بوده و برداشت قابل توجهی دارد. اما تولید کننده های این شهر همیشه به دنبال افزایش میزان تولید خود با توجه به میزان تقاضای زیادی که در بازار وجود داشته، دارند. لذا در طول سال های اخیر از روش های کشت مدرن به منظور بالا بردن میزان تولید خود بهره گرفته اند.
یکی از بهترین اقداماتی که توسط تولید کننده های سیب زمینی در همدان صورت گرفته است، بهره گیری از بذرهای ارگانیک سیب زمینی بوده که به صورت کاملا تخصصی تولید شده اند. این بذرها کمک زیادی به افزایش تولید خواهند کرد.

سیب زمینی ارگانیک در همدان

بسیاری از خریدارانی که سیب زمینی همدان را خریداری کرده و به مصرف می رسانند، از کشت ارگانیک آنها استقبال کرده اند. زیرا این روش کمک زیادی به افزایش میزان کیفیت و سلامت سیب زمینی کرده است.
در حال حاضر مزارع زیادی در همدان هستند که سیب زمینی ارگانیک را به بازار کشور عرضه داشته و نیاز مشتریان زیادی را رفع می کنند. از همین رو این شهر را می توان یکی از مهمترین تامین کننده های سیب زمینی در کشور دانست.

صادرات سیب زمینی همدان

خوشبختانه سیب زمینی همدان حرف زیادی برای گفتن داشته و در حال حاضر مورد توجه کشورهای زیادی نیز قرار گرفته است. از همین رو کشورهای زیادی هستند که محصول سیب زمینی را از ایران خریداری کرده و در بازار خود عرضه می دارند.
عراق، کویت و برخی دیگر از کشورهای عربی از جمله مشتریان سیب زمینی همدان بوده و بخش قابل توجهی از محصولات این منطقه را خریداری می کنند.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *