چرا در سال های اخیر تولید انواع سیب زمینی گلخانه ای مورد توجه قرار گرفته است؟ آیا این روش کشت می تواند برداشت را برای کشاورزان افزایش دهد؟
تولید هر محصول کشاورزی یقینا هزینه هایی داشته که باید تولید کننده ها آنها را متقبل شوند. از همین رو همه آنها به دنبال کاهش هزینه های خود بوده تا بتوانند سود آوری خود را افزایش دهند. لذا روش های جدیدی کشت که هزینه ها را تقلیل می دهد، مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است.
در زمینه کشت سیب زمینی نیز هزینه های زیادی وجود داشته که می توان با بهره گیر از روش های کشت مدرن آنها را کنترل کرده و سود آوری را افزایش داد. از همین رو در ایران نیز این روش ها بکار گرفته شده و نتیجه بسیار خوبی از آنها گرفته شده است.

سیب زمینی گلخانه ای

تولید سیب زمینی گلخانه ای

کشت سیب زمینی به روش گلخانه ای یکی از بهترین روشها بوده که می توان هزینه های مختلف را کنترل کرده و سبب افزایش تولید در واحد سطح می شود. در محیط گلخانه بسیاری از عوامل مانند آب، خاک، کود و … قابلیت کنترل داشته و می تواند هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
تولید سیب زمینی گلخانه ای امروزه در ایران نیز مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته و با بهره گیری از این سیستم کشت، در شهرهای مختلفی از کشور، سیب زمینی را به این روش تولید می کنند.
هر چقدر در محیط گلخانه شرایط کشت سیب زمینی با استانداردهای بیشتری همراه شود، می توان از آنها برداشت محصول بیشتری را توقع داشت. لذا بهره گیری از گلخانه برای تولید سیب زمینی می تواند کمک زیادی بر روی افزایش تولید و سود آوری کشاورزان داشته باشد.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *