همانطور که می دانید یکی از بهترین نوع سیب زمینی توسط شهر قوچان در بازار عرضه می شود. اما آیا به میزان تولید و کیفیت محصول این شهر دقت نموده اید؟
سیب زمینی از جمله محصولاتی ست که وقتی در شهرهای مختلف کشور تولید می شود، کیفیت متفاوتی خواهد داشت. زیرا شرایط اقلیمی و کشت سیب زمینی در هر منطقه تفاوت زیادی دارد. لذا معمولا سیب زمینی یک منطقه که بهترین کیفیت را دارد، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.
یکی از بهترین نوع سیب زمینی در شهر قوچان کشت شده و در بازار عرضه می شود. در این منطقه مهمترین عاملی که توانسته کیفیت سیب زمینی را افزایش دهد، مساعد بوده شرایط اقلیمی است. هر چقدر کیفیت محصول قوچان بهتر باشد، می توان گفت تاثیر بهتری از شرایط اقلیمی گرفته است.

انواع سیب زمینی قوچان

در منطقه قوچان سطح زیادی از زمین های کشاورزی زیر کشت انواع سیب زمینی است. در این شهر با بهره گیری از خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی مساعد تولید کننده های توانسته اند سیب زمینی بسیار خوبی را کشت کرده و بهره برداری کنند.
با توجه به این که گونه های مختلفی از سیب زمینی در کشور کشت می شود، باید منطقه ای که برای این فعالیت انتخاب می شود به خوبی بررسی شده و اقلیم آن با نوع سیب زمینی به خوبی متناسب باشد. از همین رو در منطقه قوچان گونه های مختلفی از سیب زمینی به دلیل مساعد بودن شرایط کشت شده و در طول دوره با توجه به زمان رسیدن آنها برداشت می گردد.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *