چرا از بهترین نوع سیب زمینی در ایران که طرفدار زیادی دارد، سیب زمینی پشندی شناخته شده است؟ آیا برای تولید آنها نیاز به بذری مخصوص دارد؟
پشند منطقه ای ست که برای اولین بار سیب زمینی در آن تولید شده است. این منطقه در اطراف استان تهران وجود داشته و می توان آن را مرکز نشر سیب زمینی در کل کشور دانست.
با آنکه در حاضر حاضر در بسیاری از مناطق ایران سیب زمینی کشت می شوند، اما هنوز هم افراد زیادی سیب زمینی پشندی را به عنوان بهترین نوع این محصول شناخته و سعی در بهره گیری از آن دارند.

تولید سیب زمینی پشندی

در واقع سیب زمینی پشندی نوع خاصی از این محصول نبوده و فقط به دلیل کیفیت آب و خاک منطقه مرغوبیت سیب زمینی بالاتر رفته است. در حال حاضر از بذر سیب زمینی پشندی در مناطق دیگر کشور نیز استفاده می شود و معمولا با همان کیفیت و حجم تولید در اختیار تولید کننده ها قرار می گیرد.
در حال حاضر شرکت های زیادی هستند که بهترین سیب زمینی را به صورت کاملا مکانیزه و حرفه ای تولید می کنند. در این شرکت ها از انواع بذر با کیفیت که می توانند حجم زیادی سیب زمینی را تولید کنند، بهره گرفته می شود.

تولید سیب زمینی

تاثیر ماشین آلات در تولید سیب زمینی

با توجه به پیشرفت علم و اختراع ماشین های مختلف کشاورزی در زمینه تولید انواع سیب زمینی، امروزه شاهد تولید بسیار بیشتری سیب زمینی به صورت حرفه ای و ارگانیک هستیم. زیرا این ماشین آلات به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند کار کاشت، داشت و برداشت سیب زمینی را آسان کرده و بتوان مساحت کمی زمین های کشاورزی مقادیر زیادی محصول را برداشت کرد.

کشت سیب زمینی

منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *