تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان قلمی اگر در حد اعتدال مصرف شود یک خوراکی سالم و خوشمزه است بسیاری از مردم از خوردن هسته یا دانه گوشتی ریز که در داخل پوسته بیرونی قرار دارد لذت می برند اما این پوسته سخت که پوسته نیز نامیده می شود، می تواند سخت باشد که بسیاری از مردم دانه کامل را بخورند.

تخمه آفتابگردان فواید تغذیه ای دارد آنها منبع خوبی از چربی های سالم هستند اما خوردن بیش از حد ممکن است برخی از مشکلات سلامتی بالقوه را ایجاد کند.

تخمه آفتابگردان پروتئین، چربی، کربوهیدرات و سایر مواد مغذی را تامین می کند اما اطلاعات تغذیه ای دانه ها به این بستگی دارد که کدام قسمت را مصرف می کنید.

به عنوان مثال، یک پیمانه کامل از مغز تخمه آفتابگردان 818 کالری، 30 گرم پروتئین، 28 گرم کربوهیدرات و حدود 72 گرم چربی را فراهم می کند. اما اگر تمام دانه را بخورید، در یک فنجان 269 کالری، حدود 10 گرم پروتئین، حدود 9 گرم کربوهیدرات و حدود 24 گرم چربی مصرف خواهید کرد.

به گفته USDA، بیشتر چربی موجود در تخمه آفتابگردان از چربی های اشباع نشده یا تک غیراشباع است. چربی‌های غیراشباع توسط سازمان‌هایی مانند انجمن قلب آمریکا چربی‌های سالم در نظر گرفته می‌شوند، زیرا می‌توانند به کاهش خطر بیماری‌های قلبی کمک کنند و فواید دیگری برای سلامتی داشته باشند.

دانه های آفتابگردان نیز ریزمغذی های مهمی را فراهم می کنند. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در تخمه آفتابگردان شامل تیامین، فولات، ویتامین E، ویتامین B6، منیزیم و فسفر است.

در حالی که اطلاعات تغذیه ای برای تخمه آفتابگردان چشمگیر به نظر می رسد، مصرف آنها می تواند جنبه های منفی نیز داشته باشد.

اما اگر مقدار زیادی از آنها را می خورید، یا اگر سعی می کنید مواد مغذی خاصی را در رژیم غذایی خود محدود کنید، می خواهید آنها را در حد اعتدال مصرف کنید یا مراقب نوع تخمه آفتابگردانی که مصرف می کنید باشید.

برخی از این عوارض جانبی احتمالی تخمه آفتابگردان را در نظر بگیرید تا تصمیم بگیرید که آیا آنها برای شما مناسب هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *