در شهر جیرفت انواع سیب زمینی ارگانیک طبق اصول و قواعد کشاورزی تولید می شود. از همین رو خرید آنها در بازار شهرهای مختلف مد نظر است.
تولید سیب زمینی در ایران امروزه با بهره گیری از بهترین دستاوردهای کشاورزی تولید شده و در بازار عرضه می شوند. از همین رو به لحاظ کیفیت می توان با تولیدات کشورهای پیشرفته دنیا نیز مقایسه کرد.
شهرهایی در ایران هستند که در زمینه تولید سیب زمینی اسپریت از گذشته فعالیت داشته و به این نام مشهورند. این شهرها عموما تولیدات زیادی را به بازار عرضه می دارند که می توانند نیاز داخلی را به خوبی برآورده سازند.
یکی از این شهرها جیرفت واقع در استان کرمان بوده که به دلیل داشتن شرایط اقلیمی مناسب توانسته انواع سیب زمینی را در خود کشت کند.

خرید سیب زمینی جیرفت

هر چقدر در شهر جیرفت تولید کننده ها سیب زمینی بتوانند محصول بهتری را تولید کنند، می توانند در فروش آن عملکرد بهتری داشته باشند. لذا باید استانداردهای را که در رابطه با افزایش کیفیت سیب زمینی مخصوص مطرح است، رعایت کنند.
بکار گرفتن بذر با کیفیت، استفاده از کودهای کم خطر، در نظر گرفتن خاکی حاصلخیز و … از جمله فاکتورهای مهم در رابطه با کشت سیب زمینی بوده که باید از سوی تولید کننده ها رعایت شود.

با توجه به این که کشاورزان جیرفت سال های زیادی در این زمینه فعالیت داشته و توانسته از دانش روز را نیز بکار گیرند، امروز حجم زیادی از سیب زمینی را به بازار عرضه داشته اند. در حال حاضر سیب زمینی جیرفت را می توان در بازار شهرهای مختلفی از کشور دید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *