چرا بسیاری از خریداران عمده سیب زمینی، محصول همدان را می پسندند؟ آیا می توان گونه های مختلف سیب زمینی مانند سانته و آگریا را در این شهر دید؟
همدان یکی از شهرهای بسیار مهم در راستای تولید سیب زمینی بشمار می رود. به طوری که نیاز کشور به صورت ویژه بر روی آن حساب باز کرده و هر ساله میزان تولید سیب زمینی همدان مورد بررسی قرار می گیرد.
کیفیت سیب زمینی در این منطقه بسیار خوب بوده و می توان بر روی فروش آنها در شهرهای مختلف فعالیت کرد. به طوری که بسیاری از خریداران سیب زمینی همدان را به خوبی شناخته و فقط متقاضی آن می باشند.

خرید عمده سیب زمینی همدان

در شهرهای بزرگ مانند اصفهان و تهران که تقاضا برای سیب زمینی بسیار زیاد است، معمولا عمده تقاضای خود را از همدان برطرف می کنند. چرا که هم تولید این شهر بالا بوده و کیفیت محصولات آن قابل توجه است.
اغلب خریداران عمده سیب زمینی به منظور سفارش خرید خود با تولید کننده های همدان ارتباط گرفته و خرید خود را ثبت می کنند. لذا در فصل برداشت ارسال حجم زیادی از سیب زمینی را به شهرهای مختلف کشور از مرکزیت همدان می توان دید. از همین رو نقش این شهر در تامین نیاز سیب زمینی کل کشور اهمیت زیادی دارد.

کشت سیب زمینی آگریا در همدان

از آنجا که شرایط اقلیمی و خاک همدان برای کشت انواع سیب زمینی مساعد است، گونه های مختلفی از آن را می توان دید. آگریا یکی از بهترین نوع سیب زمینی بوده که تولید کننده های همدان با سرمایه گذاری بر روی آنها توانسته اند سود آوری خوبی داشته باشند.
با توجه به این که باروری سیب زمینی آگریا نیز مناسب است، توانسته در سود آوری تولید کننده های همدان تاثیر زیادی داشته باشد.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *