آیا در مناطق مختلف کشور شرایط برای خرید عمده سیب زمینی زرد ایرانی فراهم است؟ تولید داخلی چه میزان از تقاضا را جوابگو می باشد؟
وقتی سخن از سیب زمینی ایرانی به میان می آید، شامل تمامی محصول کشور که در شهرهای مختلف ایران مانند اردبیل، قوچان و همدان تولید شده، می باشد. اغلب سیب زمینی که در ایران تولید شده و مورد استفاده است، از نوع زرد بوده که در غذاهای مختلفی ایرانی نیز حضور دارد.
به منظور تامین نیاز داخلی کشور فعالیت در زمینه تولید سیب زمینی باید در تمامی نقاط ایران که استعداد کشت آن را دارند، صورت گیرد. زیرا تقاضا در داخل کشور بالا بوده و نباید دولت را وادار به واردات آن از دیگر کشورها کنند.

تولید سیب زمینی ایرانی

بخش قابل توجهی از سیب زمینی ایرانی که در کشور تولید شده، صرف نیازهای داخلی اعم از تازه خوری و صنایع تولیدی مختلف می شود. چرا که اولویت فروش سیب زمینی بازار داخلی بوده و مازاد تولید را باید برای صادرات در نظر گرفت.
تولید سیب زمینی در ایران در سال های بعد از انقلاب رونق بسیار خوبی گرفته و امروزه توانسته نیاز کشور را به خوبی برطرف کند. در حال حاضر شاهد آنیم که کشور به لحاظ محصول سیب زمینی کمترین وابستگی را به دیگر کشورها داشته و در برخی از مواقع نیاز به واردات آن دیده می شود.

صادرات سیب زمینی

بالا بودن میزان تولید سیب زمینی زرد در کشور شرایط را برای صادرات آن نیز فراهم کرده است. از همین رو تولید کننده های ایرانی توانسته اند محصولات خود را برای فروش به دیگر کشورها و صادرات نیز در نظر گرفته و با خریداران مختلفی از دیگر کشورها ارتباط گیرند.

منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *