زردآلو خشک شده

Picture 1083


قبل از اینکه در مورد زردآلو خشک، فواید و مضرات آن، در مورد روش های پخت صحبت کنیم، زردآلو تازه را به یاد بیاوریم.  زردآلو سرشار از ویتامین C، A، پتاسیم، فیبر و سایر مواد مغذی است.

متخصصان تغذیه زردآلو خشک شده را میوه ای نسبتا کم کالری می دانند، زیرا در هر 100 گرم حاوی 44 کیلو کالری است.برای اطلاع: میانگین وزن زردآلو از 25 تا 70 گرم است.برای بدست آوردن وزن زردآلو بدون هسته باید 6% از آن کم کرد. وزن مجموع.

زردآلو خشک در مقایسه با زردآلو، مزایا و معایب خود را دارد. خشک کردن زردآلو ماندگاری طولانی میوه را تضمین می کند. البته درصد آب، مواد معدنی و ویتامین ها به نوع میوه بستگی دارد.

با این حال، خشک کردن زردآلو برخی از مواد مغذی مانند فیبر، پتاسیم، ویتامین B3 و E را غلیظ می کند و باعث کاهش ویتامین C و همچنین افزایش کالری می شود.

زردآلو خشک شده
Picture 1083

اگر به ورزش، فعال و پرانرژی علاقه دارید، زردآلو خشک بخورید، زیرا ارزش انرژی بالایی دارد، اما مراقب باشید.  زردآلو خشک به کاهش وزن اضافی کمک نمی کند. در زردآلوی خشک مقدار زیادی شکر وجود دارد.

مقدار توصیه شده نباید بیشتر از 30 گرم زردآلو خشک باشد. به خاطر داشته باشید که زردآلو خشک بسته به اندازه و فرآیند خشک شدن بین 3 تا 7 گرم وزن دارد. بهتر است بیش از 4-7 قطعه از این میوه های خشک سالم را در روز نخورید.

زردآلو خشک منبع طبیعی بتاکاروتن و ویتامین‌های A و E است. تعداد فزاینده‌ای از شواهد نشان می‌دهد که این ترکیبات مفید ممکن است نقش مهمی در پیشگیری یا کاهش آسیب بینایی مرتبط با افزایش سن داشته باشند.

مطالعاتی وجود دارد که از مزایای بالقوه زردآلو خشک برای سلامت چشم در هر سنی حمایت می کند. کاروتنوئیدها (رنگدانه های غذایی) موجود در زردآلو تأثیر مثبتی بر سلامت شبکیه و عدسی چشم دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *