با توجه به اینکه تولید کننده های سیب زمینی در شهر جیرفت محصول ارگانیک را نیز مد نظر قرار داده اند، در زمینه صادرات نیز ورود پیدا کرده اند.
جیرفت یکی از شهرهای بسیار مهم کرمان در زمینه تولید محصولات کشاورزی بشمار می رود. زیرا هم اقلیمی مناسب داشته و هم خاک غنی آن بر روی محصولات تاثیر خوبی دارد. از همین رو می توان محصولات زیادی را در آن دید که با سرمایه گذاری افراد مختلف حجم زیادی به بازار عرضه می شود.
سیب زمینی از محصولاتی ست که در جیرفت بر روی آن توجه ویژه ای شده و با بهره گیری از بهترین بذرها کشت می شود. زیرا خاک این منطقه برای کشت سیب زمینی مساعد بوده و این موضوع توانسته کمک زیادی به افزایش تولید آن کند.

سیب زمینی ارگانیک در جیرفت

خوشبختانه تولید کنندگان سیب زمینی در جیرفت توجه ویژه ای بر روی کشت سیب زمینی به روش مدرن و ارگانیک دارند. به همین دلیل بذرهای با کیفیت و پر بازده را خریداری کرده و به استفاده می رسانند. با توجه به این که امروزه محصولات ارگانیک و طبیعی بسیار مد نظر مصرف کننده ها قرار دارد، فروش سیب زمینی ارگانیک سریعا در بازار صورت می گیرند.

صادرات سیب زمینی جیرفت

همیشه یکی از مهمترین اهداف تولید کنندگان سیب زمینی جیرفت، دست یابی به بازار دیگر کشورها بوده است. زیرا این مسئله می تواند بیش از پیش سود آور باشد و با برنامه ریزی تولید خود را افزایش دهند.
از همین رو سیب زمینی ارگانیک خود را به کشورهای مختلفی عرضه داشته و با این کار توانسته اند صادرات بسیار خوبی داشته باشند. لذا محصول جیرفت امروزه یکی از مهمترین ها بشمار می رود.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *