چه شاخصه هایی در افزایش صادرات سیب زمینی زرد اردبیل به کشورهای دیگر تاثیر داشته است؟ آیا می توان شرایط بهتری به منظور افزایش فروش خارجی سیب زمینی رقم زد؟
در زمینه تولید سیب زمینی فعالیت بسیار خوب شهر اردبیل بسیار محسوس بوده و این شهر به تنهایی می تواند مقادیر زیادی محصول را در بازار داخلی و خارجی عرضه دارد. سیب زمینی زرد این منطقه به دلیل خاک حاصلخیز و اقلیمی مناسب، یکی از بهترین محصولات ایرانی بشمار می رود.
تولید کننده های اردبیل به منظور آنکه بتوانند فعالیت خوبی در بازار دیگر کشورها برای عرضه سیب زمینی زرد داشته باشد، توقعات مشتریان خارجی را مد نظر داشته و محصولی با همان استانداردها عرضه می دارند.

سیب زمینی اردبیل

صادرات سیب زمینی اردبیل

کشورهایی مانند ترکیه و روسیه به منظور واردات سیب زمینی همیشه بر روی کیفیت و سلامت سیب زمینی تاکید زیادی داشته و معمولا محصول اردبیل را قبل از سفارش مورد بررسی قرار می دهند.
کشاورزان اردبیل که امروزه از روش های کشاورزی مدرن در تولید سیب زمینی بهره می گیرند، توانسته اند، نیاز مشتریان خارجی خود را به خوبی برطرف کنند. در حال حاضر کشت سیب زمینی ارگانیک از بهترین گونه های سانته و آگریا در اردبیل مد نظر بوده و تا بتوان صادرات بهتری از آن را شاهد بود.
موقعیت استراتژی شهر اردبیل به دلیل نزدیکی به مرز کشورهای خریدار سیب زمینی توانسته تاثیر زیادی در صادرات داشته باشد. طبیعتا خرید سیب زمینی از شهر اردبیل به دلیل کمتر بودن هزینه های حمل و نقل به نفع خریداران خارجی می باشد.
بعلاوه بهبود روابط تجاری ایران با برخی از کشورهای همسایه نیز کمک بیشتری با صادرات سیب زمینی کرده و باعث شده هر ساله مقادیر زیادی از این محصول در بازار جهانی ارائه شود.

منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *