چه عواملی سبب شده است که امروزه بتوان انواع مختلف سیب زمینی را در ایران کشت نمود؟ آیا کیفیت سیب زمینی در فروش آن تاثیر گذار بوده است؟
اگر در رابطه با کشت انواع سیب زمینی در ایران دقت کنیم، می توان شهرهای زیادی را نام برد که توان تولید این محصول را داشته و برای این محصول فعالیت دارند. بخصوص سیب زمینی زرد که استفاده زیادی داشته و بازار داخلی تقاضای زیادی از آن دارد.
از مهمترین مزیت هایی که ایران در راستای کشت انواع سیب زمینی دارد، آب و هوای مطلوب بوده که تاثیر بسیار زیادی بر روی محصول دارند. لذا حتی خریداران خارجی سیب زمینی ایرانی به این موضوع اشاره داشته و از همین رو برای خرید انواع سیب زمینی از ایران اقدام می کنند.

کشت انواع سیب زمینی

بهره گیری از دانش روز و بذرهای با کیفیت نیز از عوامل مهمی ست که سبب شده تولید کننده های ایرانی بتوانند سیب زمینی با کیفیت تولید کنند. امروزه دانش کشاورزی در بخش تولید سیب زمینی پیشرفت خوبی داشته و سبب شده این محصولات با کیفیت و حجم بیشتری کشت شود.
بخصوص از زمانی که کشت سیب زمینی بذری مد نظر تولید کننده اقرار گرفته و روش های سنتی از میان برداشته شده است. به همین دلیل تولید انواع سیب زمینی در ایران با کیفیت بهتری صورت می گیرد و شرایط صادرات آن نیز به خوبی فراهم شده است.

فروش سیب زمینی ایرانی

هر چقدر کشت سیب زمینی در ایران با بهره گیری از دانش روز همراه می شود، محصول بهتری بدست آورده و شرایط صادرات آن را آسان تر خواهد کرد.
به همین دلیل می توان فروش سیب زمینی ایرانی را نه تنها در بازار داخلی بلکه در بازار کشورهای مختلف دید. لذا می توات بر روی فروش و سود آوری سیب زمینی در بازار جهانی برنامه ریزی داشت.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *