چرا همدان یکی از تولید کننده های مهم در زمینه عرضه انواع سیب زمینی بشمار می رود؟ آیا قیمت خرید محصول این شهر برای خریداران سراسر کشور اهمیت دارد؟
از آنجا که ایران در زمینه تولید سیب زمینی فعالیت بسیار خوبی را در دهه های اخیر آغاز کرده است، توانسته در شهرهای مختلف کشت آن را داشته باشد. اما در میان شهرهایی که کار کشت سیب زمینی را انجام می دهند، برخی تولید بیشتری داشته و نقش مهمتری در عرضه آن به بازار دارند. همدان را می توان یکی از این شهرها دانست.
در این شهر زمین های قابل توجهی برای کشت سیب زمینی در نظر گرفته شده که باعث شده حجمی بالغ بر یک میلیون تن در هر سال محصول به بازار عرضه دارد. این رقم حدود 20 % محصول کل کشور بوده و نقش همدان را در بازار سیب زمینی به خوبی نشان می دهد.

قیمت سیب زمینی همدان

از آنجا که سیب زمینی همدان در شهرهای مختلفی از کشور توزیع می شود، قیمت خرید آن برای مصرف کننده ها بسیار مهم بشمار می رود. تا جایی که وقتی نوسانات آن شدید می شود، در میزان خرید آنها نیز تغییراتی ایجاد خواهد شد.
برخی از صاحب نظران بر این باورند که باید به منظور کنترل قیمت سیب زمینی در کشور، تولید شهرهای موثر مانند همدان را افزایش داد. به این ترتیب می توان با عرضه مقادیر زیادی سیب زمینی نیاز داخلی را به خوبی جوابگو بوده از افزایش نرخ آن جلوگیری کرد.
سیب زمینی همدان

خرید انواع سیب زمینی

خریدارانی که در شهرهای مختلف کشور متقاضی انواع سیب زمینی هستند همیشه تولید کننده های آن را بهترین گزینه برای سفارش می دانند. زیرا به این ترتیب می توانند مقادیر دلخواهی از سیب زمینی را به راحتی خریداری کرده و در زمان مورد مشخص در اختیار خواهد داشت.
همدان را می توان یکی از بهترین شهرها به منظور سفارش سیب زمینی به میزان بالا دانست. چرا که در آن تولید کننده های زیادی فعالیت داشته و می توانند فروش خوبی داشته باشند.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *