آیا قیمت روز سیب زمینی تازه قوچان در مقایسه با محصول دیگر مناطق کشور مانند اردبیل و همدان بالاتر است؟ خرید محصول قوچان در کدام شهرها بصرفه می باشد؟
سیب زمینی تازه را مناطق مختلفی از کشور عرضه می دارند. زیرا مساعد بودن شرایط آب و هوایی به تولید آنها کمک کرده و به این ترتیب توانسته اند نیاز بسیاری از شهرهای کشور را برطرف کنند.
یکی از مناطق معروف که در شرق کشور قرار داشته و می تواند علاوه بر استان خود، برخی از استانهای همجوار خود را از سیب زمینی تامین کند، قوچان می باشد. در این شهر سطح زیر کشت این محصول بسیار زیاد بوده و هر ساله در فصل برداشت می توان مقادیر زیادی سیب زمینی قوچان را در بازار دید.
حال سوال اینجاست که سیب زمینی قوچان به لحاظ کیفیت و قیمت چه تفاوتی با دیگر مناطق کشور داشته و آیا می توان آن را در تمامی نقاط کشور خریداری کرد؟

قیمت سیب زمینی قوچان

همانطور که اشاره شد، قوچان در شرق کشور قرار داشته و تولید نسبتا خوبی دارد. از آنجا که قیمت روز سیب زمینی منطقه ای مشخص می شود، ممکن است تفاوت قیمت بین شهرهای مختلف وجود داشت. زیرا هزینه های حمل و نقل در شهرهای مختلف متفاوت است. لذا باید قیمت سیب زمینی قوچان را با توجه به منطقه ای که در آن هستیم در نظر گرفت.
از همین رو برای برخی از خریداران در شهرهای دور قوچان به دلیل هزینه های حمل و نقل صرفه اقتصادی ندارد تا آن را خریداری کنند. از همین رو باید از دیگر مناطق تهیه کنند.
سیب زمینی قوچان در مقایسه با محصول دیگر مناطق کیفیت خوبی داشته و از نظر مصرف کننده ها خرید و استفاده از آن توجیه دارد.

منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *