آیا انواع مختلف سیب زمینی به لحاظ قیمت فروش با یکدیگر تفاوت دارند؟ مثلا گونه آگریا و سانته که بیشتر در ایران کشت می شوند چه تفاوتی های دارند؟
همانطور که می دانید سیب زمینی در ایران گونه های مختلف داشته و کشت هر کدام از آنها با توجه به منطقه و بازه زمانی رسیدن آن انتخاب می شود. از همین رو تفاوت در کیفیت آنها نیز کاملا طبیعی بوده و بر روی کیفیت آنها تاثیر گذار است.
از انواع سیب زمینی که در بخش های مختلفی از کشور کشت می گردد، آگریا بوده و معمولا حجم زیادی از سیب زمینی در بازار را به خود اختصاص داده اند.

قیمت فروش سیب زمینی آگریا

سیب زمینی های آگریا معمولا به لحاظ قیمت فروش مناسب تر هستند. زیرا برای کشت آنها هزینه های نگهداری کمتری نیاز بوده و کشاورزان می توانند آنها را با بهره گیری از سرمایه محدود نیز تولید کنند. در مقابل سیب زمینی سانته نیازمند هزینه های بیشتر برای خرید بذر و نگهداری دارد.
در هر صورت قیمت فروش سیب زمینی را می توان تابع هزینه های کشت و کیفیت آنها دانست. لذا شرکت های بزرگ تولید کننده سیب زمینی سعی در تولید انواع مختلف آنها داشته تا بتوانند قدرت انتخاب بیشتری به خریداران به لحاظ قیمت فروش سیب زمینی دهند.
مثلا می توانند در مناطقی که کشت سیب زمینی آگریا و سانته مشکلی ندارند، از هر دو نوع بذر استفاده کرده تا در هنگام عرضه آنها به بازار به مشتریان خود محصولات متنوع را عرضه دهند.

منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *