با توجه به اینکه بسیاری از هزینه های تولید سیب زمینی تازه در قوچان کمتر است، قیمت فروش آن در بازار نیز مناسب تر خواهد بود.
تولید هر محصول طبیعتا هزینه هایی دارد که باید از سوی تولید کننده ها تقبل شده و پرداخت شود. این هزینه ها شامل موارد زیادی مانند خرید مواد اولیه، تولید، نگهداری، عرضه بازار و … می شود. از همین رو تولید کننده ها برای دست آوردن این هزینه ها باید آنها را در قیمت گذاری محصول خود در نظر گیرند.
تولید سیب زمینی نیز اینگونه بوده و هزینه های زیادی برای تولید کننده ها دارند. این هزینه ها از خرید بذر با کیفیت گرفته تا هزینه های حمل و نقل می باشد که باید از سوی کشاورزان و سرمایه گذاران پرداخت شوند. طبیعتا هر چقدر هزینه های تولید سیب زمینی بیشتر باشد، می تواند بر روی قیمت آن اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

قیمت سیب زمینی تازه

در بازار معمولا قیمت سیب زمینی تازه هر منطقه تفاوت هایی دارد. چرا که قطعا هزینه های جاری آنها متفاوت بوده و این موضوع را خریداران باید در نظر داشته باشند. البته گاها کیفیت سیب زمینی می تواند در جذب مشتری عملکرد بهتری داشته و قیمت را کمتر در نظر گیرند.
در هر صورت قیمت گذاری سیب زمینی پس از مشخص نمودن هزینه های مختلف از سوی تولید کننده ها بوده که باید با در نظر گرفتن میزان سود مشخص گردد.

قیمت فروش سیب زمینی قوچان

مقایسه قیمت سیب زمینی مناطق مختلف کشور نشان می دهد که محصول قوچان از قیمت مناسبی برخوردار بوده و معمولا در شهرهای مختلف کشور مشتری زیاد دارد. این موضوع به دلیل مناسب بودن برخی از هزینه های تولید سیب زمینی در قوچان بوده که توانسته قیمت فروش را پایین نگه دارد.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *