چرا بسیاری از مراکز فروش سیب زمینی در کشور، تولیدات ایرانی را به خریداران پیشنهاد می دهند؟ آیا این موضوع می تواند در کاهش واردات سیب زمینی تاثیری داشته باشد؟
در هر زمینه ای تولیدات ایرانی باید برای خریداران اولویت داشته باشد. زیرا با خرید کالا و محصول ایرانی می توان به چرخه اقتصادی و اشتغال کشور کمک زیادی کرده و بسیاری از فرصت های شغلی را در کشور حفظ کرد.
سیب زمینی نیز یکی از انواع محصولاتی ست که در ایران با حجم بسیار زیاد تولید شده و به راحتی می تواند نیاز داخلی را برطرف کند. از همین رو اغلب خریداران و مصرف کننده های داخلی باید سیب زمینی ایرانی را خریداری کرده تا کشاورزان به سود مورد نظر خود برسند.

مرکز فروش سیب زمینی

یکی از بهترین اقداماتی که در راستای حمایت از سیب زمینی ایرانی صورت گرفته است، توسط مراکز فروش می باشد. به این ترتیب که وقتی خریداران از آنها در رابطه بهترین سیب زمینی مشورت گرفته، آنها محصولات ایرانی را پیشنهاد می دهند.
از آنجا که مراکز فروش سیب زمینی محصول شهرهای مختلف مانند همدان، جیرفت و قوچان را به بازار عرضه می دارند، سبب آشنایی بیشتر خریداران با سیب زمینی با کیفیت ایرانی شده و آنها را به خرید ترغیب خواهند کرد.
خوشبختانه اکثر سیب زمینی که در ایران تولید می شود کیفیت بسیار خوبی داشته و می تواند بسیاری از نیازهای کشور را در بخش های مختلف مصرف تازه خوری و صنعت به راحتی تامین کند.
سیب زمینی ایرانی

صادرات سیب زمینی ایرانی

اگر به تاریخچه صادرات محصولات کشاورزی از ایران نگاهی کنیم، خواهیم دید که در سال های اخیر صادرات سیب زمینی رشد خوبی داشته است. این موضوع دلایل مختلفی داشته که بالا رفتن میزان کیفیت سیب زمینی در کشور را می توان یکی از مهترین های فاکتورها دانست.

منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *