غذاهای مسابقه بریتانیکا در سراسر جهان: واقعیت یا تخیل؟

ببینید چگونه یک تکان دهنده درخت اسپند را برداشت می کند.

ببینید چگونه یک تکان دهنده درخت اسپند را برداشت می کند همه ویدیوهای این مقاله را ببینید.

بادام شیرین به طور گسترده در مناطق مساعد خاصی کشت می شود، اگرچه محصولات آجیل در هر جایی که احتمال وقوع یخبندان در طول گلدهی وجود دارد نامشخص است.

در حالی که بیش از 25 نوع بادام در کالیفرنیا کشت می شود، بادام مارکونا و والنسیا از اسپانیا و Ferragnes از یونان وارد می شود.

کشت بادام دنیای قدیم با کاشت های کوچک عمدتاً برای استفاده خانوادگی مشخص می شد. درختان کاشته شده با سایر محصولات؛ تنوع در سن، شرایط، و ظرفیت باربری درختان منفرد. و کار دستی، اغلب با وسایل خام.

بادام سنگی شاهرودی

بادام‌کاران مدرن معمولاً صنعتی‌تر هستند و باغ‌های وسیعی از حداقل سه نوع درخت هم سن دارند.

دستگاه های مکانیزه درخت اغلب برای تسریع در برداشت استفاده می شود و بسیاری از پرورش دهندگان باید زنبورهای عسل را در فصل گلدهی برای گرده افشانی درختان خود اجاره کنند.

در واقع گرده افشانی سالانه بادام در کالیفرنیا بزرگترین رویداد گرده افشانی مدیریت شده در جهان است که سالانه بیش از 1.1 میلیون کندو به این ایالت آورده می شود. اختلال فروپاشی کلونی (CCD) که منجر به کاهش جهانی جمعیت زنبور عسل شده است، صنعت چند میلیارد دلاری را تهدید می کند.

بادام شیرین و بادام تلخ
دو گونه وجود دارد: بادام شیرین (P. dulcis، variete dulcis) و بادام تلخ (P. dulcis، variete amara). بادام شیرین نوعی خوراکی آشنا است که به عنوان آجیل مصرف می شود و در آشپزی یا به عنوان منبع روغن بادام یا غذای بادام استفاده می شود. روغن بادام تلخ در ساخت عصاره های طعم دهنده غذاها و مشروبات الکلی استفاده می شود، البته ابتدا اسید پروسیک باید حذف شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *