لوبیا چیتی رونده

لوبیا چیتی سرشار از فیبر پیچیده، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی است. لوبیا چیتی رونده همچنین دارای درصد کم چربی هستند و آنها را به منبع طبیعی غذای کم چرب تبدیل می کند و لوبیاها یک منبع گیاهی عالی پروتئین هستند.

لوبیا چیتی منبع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده است. کربوهیدرات ها به شکل نشاسته انرژی فوری بدن را تامین می کنند. محتوای قند طبیعی لوبیا چیتی تنها 2.11 گرم است.

این لوبیا همچنین حاوی 41 درصد فیبر بالایی است، به کنترل قند خون، کاهش کلسترول، افزایش اشتها و ارتقای سلامت دستگاه گوارش کمک می کند.

لوبیا چیتی GI حدود 39 دارد. گلیسمی پایین در نظر گرفته می شوند. لوبیا چیتی فقط 10 بار گلیسمی دارد. پاسخ گلوکز خون تحت تأثیر بار گلیسمی کمتر از 10 قرار نمی گیرد.

این لوبیاها حاوی چربی ناچیزی هستند که آنها را به یک غذای طبیعی بدون چربی تبدیل می کند. غذاهایی مانند این لوبیاها که به طور طبیعی مواد مغذی خوبی دارند و چربی کمی دارند، برای هر رژیم غذایی برای کاهش وزن یا حفظ وزن سالم عالی هستند.

لوبیا چیتی رونده

با این حال، بسیاری از لوبیا چیتی فرآوری شده ممکن است حاوی چربی اضافی باشند. لوبیا چیتی 38 درصد از پروتئین مورد نیاز روزانه را تامین می کند.

در نتیجه، بسیاری از وگان ها و گیاهخواران پروتئین دریافتی خود را با لوبیا چیتی و سایر اشکال حبوبات تکمیل می کنند. از سوی دیگر، لوبیا چیتی به عنوان یک منبع پروتئین کامل در نظر گرفته نمی شود.

برای دریافت تمام اسیدهای آمینه ضروری در طول روز در رژیم غذایی گیاهی، باید غلات کامل، آجیل یا دانه‌ها مصرف کنید. لوبیا چیتی سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و فیبر است.

به طور خاص، ارزش پتاسیم لوبیا چیتی 1393 میلی گرم (30 درصد از مصرف روزانه) است. الکترولیت پتاسیم در سلول ها و مایعات بدن یافت می شود و با اثرات نامطلوب سدیم بر قلب و فشار خون مقابله می کند.

لوبیا چیتی سرشار از مواد مغذی است. حاوی فولات است که به سنتز گلبول های قرمز خون کمک می کند و از نقص لوله عصبی در نوزادان جلوگیری می کند.

غذاهای غنی از پتاسیم به طور قابل توجهی فشار خون را کاهش می دهند زیرا پتاسیم اثرات سدیم را کاهش می دهد. همچنین منبع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده، فیبر و پروتئین است.

لوبیا چیتی دارای محتوای بسیار کم چربی است. این لوبیا یک جایگزین عالی برای گوشت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *