معمولا با شروع فصل تابستان و برداشت سیب زمینی تازه، نرخ جدید آن در شهرهای مختلف مانند تهران کاهش پیدا کرده و تقاضا برای آن افزایش می یابد.
برداشت سیب زمینی با توجه به این که زودرس یا دیررس باشد، از اوایل تیرماه هر سال شروع شده و در برخی از مناطق تا نیمه های پاییز ادامه خواهد داشت. لذا در این بازه زمانی خرید سیب زمینی تازه آسان بوده و هر خریدار می توان محصول مد نظر خود را با قیمت مناسب تهیه کند.
نرخ جدید سیب زمینی معمولا در فصل برداشته پایین تر خواهد بود. زیرا بسیاری از تولید کننده ها محصول خود را به بازار عرضه داشته و سعی در فروش آنها دارند.

نرخ سیب زمینی تازه در تهران

با توجه به این که تهران از جمله شهرهای بزرگ و مهم ایران بوده و باید نرخ سیب زمینی تازه در آن کنترل شود تا دچار افزایش کاذب نگردد، معمولا در فصل برداشت محصول مناطق مختلف کشور مانند تبریز، همدان و … در آن عرضه می گردد. این کار سبب تامین نیاز شهر تهران شده و ایجاد قیمت های حبابی در آن جلوگیری می گردد.
معمولا نرخ جدید سیب زمینی توسط میادین تره بار تهران در اختیار خریداران قرار می گیرد تا با توجه به نیاز خود آنها را خریداری کرده و نیاز خود را تامین کنند.

اعلام نرخ سیب زمینی توسط دولت

در برخی از ماه های سال نیز به دلیل تشنج قیمتی در بازار سیب زمینی، دولت تعیین نرخ خرید کرده تا از فعالیت افراد سود جو جلوگیری گردد. در این صورت تمامی عرضه کننده های بزرگ موظف به عرضه سیب زمینی با نرخ مشخص شده از سوی دولت بوده و نباید خلاف آن عمل کنند.
تعیین نرخ سیب زمینی یقینا به نفع تولید کننده ها می باشد. چرا که می توانند محصول خود را با نظارت دولت به بازار عرضه داشته و سود قابل توجهی عاید آنها گردد.

منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *