به منظور اطلاع از نرخ سیب زمینی صادراتی بذری و خرید آنها باید به تولید کننده هایی مراجعه کرد که محصول بسیار خوبی تولید می کنند.
در ایران سیب زمینی بذری یکی از مهمترین محصولاتی بشمار می رود که تولید کننده های زیادی بر روی آن سرمایه گذاری کرده و فعالیت می کنند. با توجه به این که بذر سیب زمینی می تواند مقادیر زیادی محصول به تولید کننده ها دهد، طبیعتا از نظر اقتصادی توجیه داشته و مورد توجه است.
از همین رو در حال حاضر بسیاری از کشاورزان محصول سیب زمینی را به صورت بذری کشت کرده و در بازار برای فروش عرضه می دارند. اما آیا کیفیت محصولاتی که در سراسر کشور کشت می شود، یکسان است؟ آیا می توان سیب زمینی بذری را با نرخی مشخص خریداری نمود؟

نرخ خرید سیب زمینی بذری

بدون تردید نمی توان یک نرخ مشخص برای سیب زمینی کل کشور اعلام کرد. چرا که هزینه های کشت آنها بسیار متفاوت بوده و تولید کننده ها این موضوع را در نظر خواهند داشت. هر چقدر سیب زمینی بذری کیفیت بهتری داشته باشد نرخ آن نیز در بازار بیشتر خواهد بود. به همین دلیل باید مرغوبیت سیب زمینی بذری را مورد بررسی قرار داده و با قیمت آن مقایسه کرد.
طبیعتا آب و هوای هر منطقه بر روی کیفیت سیب زمینی بی تاثیر نبوده و باید آن را نیز در نظر داشت. لذا ممکن است محصول یک منطقه از دیگر مناطق بیشتر بوده و با نرخ بالاتری به فروش رسد.

انواع سیب زمینی صادراتی

با توجه به این که سیب زمینی صادراتی از بهترین محصولات ایران انتخاب شده و کیفیت بسیار خوبی دارند، قطعا در هنگام فروش نرخ بالاتری خواهد داشت. زیرا این نوع سیب زمینی تمامی استانداردهای لازم یک محصول با کیفیت را داشته و می توان به راحتی آن را به دیگر کشورها ارسال نمود.
از همین رو وقتی انواع سیب زمینی صادراتی در بازار عرضه می شود، قیمت فروش آنها بالاتر بوده و این موضوع از لحاظ هر خریداری قابل درک است.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *