با توجه به این که شهر جیرفت در زمینه تولید انواع سیب زمینی سانته فعالیت پر رنگی دارد، در تعیین نرخ روز آن نیز نقش مهمی خواهد داشت.
همیشه در تعیین نرخ خرید و فروش یک محصول شهرهای تولید کننده بسیار مهم هستند. چرا که میزان تولید و عرضه آنها سبب می شود که بتوان نیاز سراسر کشور را برطرف کرد. از همین رو همیشه تولید کننده های سیب زمینی در بازار مهم بوده و معمولا نرخ فروش آنها در بازار با توجه به فعالیت این شهرها مورد بررسی قرار می گیرد.
جیرفت یکی از شهرهای ست که در زمینه تولید سیب زمینی سانته فعالیت بسیار خوبی داشته و توانسته نیاز شهرهای مختلف کشور را تامین کند. از همین رو وقتی نرخ روز سیب زمینی این شهر توسط تولید کننده ها تعیین می شود.

نرخ سیب زمینی سانته جیرفت

از مهمترین انواع سیب زمینی که در شهر جیرفت به صورت حرفه تولید می شود، سانته است. این گونه سیب زمینی با شرایط خاک و هوای جیرفت سازگاری داشته و سبب شده بسیاری از تولید کننده بر روی آن سرمایه گذاری کنند.
از آنجا که شهر جیرفت مقادیر زیادی از سیب زمینی سانته را به بازار عرضه می دارد، نرخ روز آن را نیز مشخص خواهند کرد. هر چقدر نرخ روز سیب زمینی در شهر جیرفت مناسب تر باشد، تقاضا برای خرید آن از سراسر کشور بیشتر خواهد بود. از همین رو نرخ سیب زمینی با میزان سفارش آن رابطه ای مستقیم خواهد داشت.
منبع: میوه و تره بار ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *