هل

هل علاوه بر اینکه یک ماده خوشمزه است، برای قرن ها به دلیل خواص سلامت بخش خود نیز مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز هم تا به امروز در طب آیورودا برجسته است.

هل اکبر بنفش 100 گرمی از محبوب ترین هل ها تهیه می شود

هل در طب آیورودا
هم هل سبز واقعی و هم هل سیاه در طب آیورودا برای کمک به هضم، حمایت از سلامت دهان، حذف آب اضافی و کمک به سیستم تنفسی استفاده می شوند.

در اینجا گفته می شود که هل چه می کند.

به حفظ میکروبیوم روده کمک کنید
هل از دیرباز با سیستم گوارش مرتبط بوده و اغلب به عنوان نوشیدنی بعد از غذا مصرف می شود تا به کاهش گاز و نفخ کمک کند.

هل

هل علاوه بر کمک به بدن برای هضم غذا، به افزایش سطح باکتری های خوب در میکروبیوم کمک می کند که به خودی خود به سلامت کلی کمک می کند.

بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید

اگر به طور تصادفی یک غلاف هل را گاز گرفته باشید، متوجه خواهید شد که طعم ضد عفونی کننده دارد.

قرن هاست که مردم به طور داوطلبانه غلاف هل را می جوند که قدمت آن به مصریان باستان می رسد که از هل برای تمیز کردن دندان ها و خوشبو کردن نفس خود استفاده می کردند.

دلیل اینکه جویدن هل برای دندان ها بسیار مفید است این است که روغن هل هم آنتی بیوتیک و هم ضد میکروب است، به این معنی که به از بین بردن باکتری های دهان برای جلوگیری از بیماری لثه و التیام زخم های دهان کمک می کند.

احتباس آب را کاهش دهید

هل علاوه بر کمک به هضم غذا و همچنین کمک به بهداشت دهان و دندان، اغلب در طب آیورودا نیز برای کمک به پاکسازی آما و حذف سموم از بدن تجویز می شود.

اگرچه شواهد کمی وجود دارد که هل سموم را دفع می کند، اما یک ادرارآور طبیعی است و بنابراین می تواند به کاهش وزن و احتباس آب کمک کند و از عملکرد مثانه و کلیه حمایت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *