پرتقال محلی جهرم

ویتامین C، فیبر و کولین موجود در پرتقال محلی جهرم برای سلامت قلب بسیار مفید است. از آنجایی که پتاسیم یک ماده معدنی الکترولیت است، با اجازه دادن به جریان الکتریسیته در سراسر بدن به ضربان قلب شما کمک می کند.

بر اساس مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲، افرادی که روزانه ۴۰۶۹ میلی‌گرم پتاسیم مصرف می‌کردند نسبت به افرادی که روزانه ۱۰۰۰ میلی‌گرم پتاسیم مصرف می‌کردند ۴۹ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی بودند.

پتاسیم موجود در پرتقال همچنین به کاهش فشار خون کمک می کند و در نتیجه از خونریزی مغزی محافظت می کند. عامل دیگری که پرتقال را برای قلب مفید می کند این است که اسید فولیک موجود در آن باعث کاهش سطح هموسیستئین می شود که یک عامل خطر قلبی عروقی است.

دیابت: از آنجایی که پرتقال حاوی مقدار زیادی فیبر است، به کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 کمک می کند و همچنین به تنظیم قند خون، چربی ها و سطح انسولین در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند.

پرتقال محلی جهرم

طبق گزارش انجمن دیابت آمریکا، پرتقال و سایر مرکبات غذای شماره یک برای بیماران دیابتی است. هضم و کاهش وزن: فیبر موجود در پرتقال به کاهش s کمک می کند: به شما کمک می کند به طور منظم به توالت بروید.

همچنین منجر به کاهش وزن می شود. پرتقال با چربی کم، شاخص گلیسمی پایین و محتوای مغذی بالا محافظی ایده آل در برابر چاقی است که منشا بسیاری از مشکلات است.

غذاهای با شاخص گلیسمی بالا، مانند نان، بلافاصله پس از خوردن، باعث افزایش سریع سطح گلوکز می شوند. چشم انداز: پرتقال انبار ویتامین A است.

این غذا حاوی ترکیبات کاروتنوئیدی مانند لوتئین، بتاکاروتن و زآگزانتین است. این مواد در برابر دژنراسیون ماکولای مرتبط با سن محافظت می کنند. دژنراسیون ماکولا یک بیماری لاعلاج است که دید مرکزی را تار می کند.

ویتامین A همچنین به چشم شما کمک می کند نور را بهتر جذب کند و به دید در شب کمک می کند. شاخص گلیسمی اندازه گیری چگونگی تأثیر غذاها بر سطح قند خون افراد است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *