میوه خشک

از ریختن یک مشت کشمش یا سیب خشک در چاشنی شکرگزاری امسال خود نترسید یک مطالعه جدید در ایالت پن نشان داده است که میوه خشک کیوی ممکن است با سلامتی بهتر مرتبط باشد.

محققان دریافتند افرادی که میوه خشک می‌خورند عموماً سالم‌تر از آنهایی هستند که مصرف نمی‌کنند و در روزهایی که مردم میوه خشک می‌خورند، مقادیر بیشتری از برخی از مواد مغذی کلیدی را نسبت به روزهایی که مصرف می‌کنند، مصرف می‌کنند.

با این حال، آنها همچنین دریافتند که افراد در روزهایی که میوه خشک می‌خورند، کل کالری بیشتری مصرف می‌کنند.

والری سالیوان، محقق فوق دکتری در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ایالت پن در زمان این مطالعه، گفت یافته‌ها نشان می‌دهد که میوه خشک هفت میوه می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد.

میوه‌های خشک می‌توانند انتخابی عالی برای یک میان‌وعده مغذی باشند، اما مصرف‌کنندگان ممکن است بخواهند مطمئن شوند که نسخه‌های شیرین نشده بدون شکر اضافه را انتخاب می‌کنند.

اندازه سهم نیز می تواند مشکل باشد، زیرا یک وعده میوه خشک انبه از زمانی که آب خارج شده است، کوچکتر از یک وعده تازه است.

اما نکته مثبت این است که میوه‌های خشک می‌توانند به مردم کمک کنند تا میوه‌های بیشتری مصرف کنند، زیرا قابل حمل هستند، در قفسه ثابت هستند و حتی می‌توانند ارزان‌تر باشند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که رژیم غذایی نامناسب باعث تقریباً نیمی از مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی در ایالات متحده می شود و کمبود میوه عامل اصلی آن است.

به گفته محققان، میوه خشک حبه ای ایرانی مقدار زیادی مواد مغذی از جمله فیبر، پتاسیم و چندین ماده فعال زیستی برای سلامت قلب را فراهم می کنند.

 • منابع:
  1. Eating dried fruit may be linked with better diet quality and health markers
 • تبلیغات: 
  1. قیمت سرامیک صادراتی کمر شکن شد!!
  2. با استفاده از این روش ها ماهی ۴۰ میلیون درآمد کسب کنید!
  3. وجود موجوداتی عجیب و غریب در کره مریخ همه را شگفت زده کرد!
  4. اتفاقی ترسناک که باعث قتل جوان ۲۰ ساله شد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *