میوه خشک

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن میوه خشک پفکی ممکن است به افراد کمک کند تا مواد مغذی بیشتری مصرف کنند و به طور کلی کیفیت رژیم غذایی را بهبود بخشند.

داده های منتشر شده در مجله آکادمی تغذیه و رژیم غذایی در ماه اکتبر نشان داد افرادی که به طور منظم میوه خشک می خورند رژیم غذایی با کیفیت تری دارند و در مقایسه با افرادی که این کار را نمی کنند احتمال بیشتری دارد مواد مغذی کم مصرف مانند فیبر و پتاسیم دریافت کنند را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

امی گورین، ام اس، RDN، یک متخصص تغذیه گیاهی در شهر نیویورک: «وقتی صحبت از کیفیت کلی رژیم غذایی به میان می‌آید، در روزهایی که افراد در مطالعه از میوه‌های خشک استفاده می‌کردند، غلات کامل، آجیل و دانه‌ها نیز بیشتر می‌خوردند. منطقه و شریک تغذیه با Sunsweet، به Verywell می گوید. Gorin در این مطالعه شرکت نداشت.

همراه با عواملی مانند مصرف بیش از حد نمک و مصرف کم غلات کامل، مصرف کم میوه به بیماری‌ها و ناتوانی‌های مرتبط با رژیم غذایی در سراسر جهان کمک می‌کند.

برای مطالعه جدید، محققان می خواستند تعیین کنند که آیا میوه های خشک می توانند نقشی در پر کردن شکاف های تغذیه ای و بهبود کیفیت رژیم غذایی داشته باشند یا خیر.

آنها تجزیه و تحلیل مقطعی داده های بررسی ملی سلامت و تغذیه را بین سال های 2007 تا 2016 انجام دادند و میانگین مصرف میوه خشک 25590 نفر را از طریق یادآوری رژیم غذایی تخمین زدند.

بر اساس داده ها، 2/7 درصد از افراد نمونه، میوه خشک مصرف کردند. با استفاده از شاخص تغذیه سالم 2015 به عنوان مرجع، محققان به این نتیجه رسیدند که گروهی که میوه‌های خشک مصرف می‌کردند، در مقایسه با افرادی که میوه خشک نمی‌خوردند، رژیم غذایی با کیفیت‌تری داشتند.

همچنین افرادی که میوه خشک می‌خورند، میانگین شاخص توده بدنی ، دور کمر و فشار خون سیستولیک کمتری نسبت به افرادی که میوه خشک نمی‌خورند، دارند.

مصرف فیبر غذایی، پتاسیم و چربی های سالم چند غیراشباع در رژیم غذایی آزمودنی ها در روزهایی که میوه های خشک مصرف می کردند در مقایسه با روزهایی که مصرف نمی کردند بیشتر بود.

نتایج بازتاب تحقیقات منتشر شده در سال 2017 است که از داده های و یک طرح مقطعی برای مطالعه اثرات مصرف کشمش بر سلامتی استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *